STREET JAZZ DANS

İZMİT SANAT MERKEZİ

Günümüzde özellikle çocuklar arasında popülerleşen Street Jazz Dans, İzmit Sanat Merkezi’nde Hip-Hop, Funk, RNB kombinasyonlarını içeren, hareketli yerli ve yabancı müzikler eşliğinde yapılmaktadır. Kendi içinde ciddi bir dans tekniği barındıran Street Jazz Dans, akademik sahne düzeninde yer aldığı gibi müzikallerde, televizyon şovlarında ve son dönemlerde kliplerde de kullanılmaktadır.

Derslerimiz stretching (vücut esnetme) ve kondisyon hareketleriyle başlayıp teknik hareketler ve dans koreografisiyle devam eder.

- 7-12 yaş arası kız ve erkek öğrenciler kabul edilir.

- Yaş ve seviyelere göre ayrılmış gruplarda verilen derslerde grup sayısı dans ve koreografiye göre 20-25 kişi olabilmektedir.

- Çocuklarımızın bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimine katkıda bulunur.

- Dans becerisi, algısı ve kapasitesi artar.

- Hareket bilgisi ve müzik kulağının gelişimini sağlar.

- Çocuklarımızın sosyal ortamlardaki dans becerilerinin de gelişmesine yardımcı olan bir eğitim programıdır.

- Klasik Bale öğrencilerimiz Teknik Bale 3. sınıf itibarı ile zorunlu Street Jazz Dans dersi alırlar.

- Sadece Street Jazz’ı tercih eden, yaşı ve seviyesi uygun öğrencilerle Klasik Bale öğrencileri karma bir sınıf oluşturur. Bu bazı durumlarda Klasik Bale sınıfına geçiş imkânı da yaratmaktadır. Geçiş hakkı kazanan öğrencilerimiz eğitimde amaçlanan yüksek standart ve bedensel kaliteye ulaşma şansına sahip olmaktadır.

- Eğitimini 5 yıl boyunca devam şartlarına uygun olarak tamamlayan ve T. C. Milli Eğitim Bakanlığı sınav komisyonu karşısında başarı gösteren öğrencilerimiz, T.C. MEB Dans Bölümü Kurs Bitirme sertifikası alırlar.

- Öğrencilerimiz bu Street Jazz Dans sertifikası ile profesyonel dansçı ve dans eğitmeni olabilme yolunda ilerlerler.

Ayrıca;

İzmit Sanat Merkezi her eğitim yılının sonunda bütün öğrencilerinin katıldığı görkemli bir gösteri düzenlemektedir. Bale ve dans dünyasının seçkin koreografilerinin sahneye taşındığı bu etkinlikte öğrencilerimiz sahne ile tanışmakta, birer sanatçı adayı olarak önemli deneyimler elde etmektedir.

- Dersler her eğitim yılı okullarla başlar ve biter. Yaz tatilinde Street Jazz Dans dersleri devam etmez.

- Haftada bir gün 1 saat 15 dakika olarak ders verilir.

- Ek provalar ve sene sonu gösterileri için ilave ders programı sunulmaktadır.