ZUMBA

İZMİT SANAT MERKEZİ

Jennifer Lopez, Shakira gibi dünyaca ünlü isimlerin eğitmeni olan Beto Perez’in Latin dans figürlerini bir araya getiren Zumba’yı sadece bir dans türü olarak değerlendirmek haksızlık olur. Zira jimnastik ve aerobik hareketleri bu türün temelini oluşturur.

Zumba dansı kadınların sıkı ve dinç bir vücuda sahip olabilmeleri için tüm teknik detayları bir araya getirirken kıvrak ve hızlı figürleriyle kişileri kendine çekiyor. Ayrıca düzenli olarak Zumba yapan kişiler sağlıklı bir şekilde zayıflayabiliyor. Bu özellikleri sayesinde tüm dünyada popüler olmaya devam ediyor.

Zumba herkesi dinamik ve eğlence dolu saatlere davet ediyor.

- Zumba, sağlık sorunu olmayan her yaştan kişinin katılabileceği bir dans ve egzersizdir.

- Yeterli katılımcı olduğunda çocuklar ve yaşlılar için Zumba derslerimiz de mevcuttur.

- Zumba’nın canlı hareketleri, stresi azaltıp morali yükselten endorfin salgılanmasını sağlar ve dans ettikçe endişelerden arındırır.

- Kilo vermeyi kolaylaştırır ve vücudu sıkılaştırır. Bir Zumba dersinde ortalama 600 ila 1000 kalori harcanır ve düzenli bir diyet ile desteklenirse kısa sürede istenilen sonuçlar alınabilir. 3 ayda sadece Zumba yapıp yiyeceklere dikkat edilerek 12 kilo verilebilir.

- Zumba dersi boyunca yapılan dans hareketleri duruşu düzeltir, bedensel koordinasyonu geliştirir ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

- Kendine güveni arttırır.

- Yeni arkadaşlar edinmenizi sağlar.

- Derslere zayıflama amaçlı katılmak isteyenlerin düzenli olarak haftada en az 2 gün Zumba Fitness yapması gerekir.