MÜZİK

İZMİT SANAT MERKEZİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuarı’ndan mezun olan Bahadır Öztürk, aynı yıl piyano öğretmeni ve korrepetitör olarak göreve başladı. 1999’da Kocaeli Üniversitesi Müzik Bölümü, Piyano Anasanat Dalı’nda öğrenimine devam ederken, Rafael Gasimov ile özel olarak piyano çalışmalarını sürdürdü. Daha sonra Kocaeli Üniversitesi Müzik Bölümü’nde piyano ve korrepitasyon öğretmenliği yaptı.

2000 yılında “Nazıma Türkü” adlı teatral gösteride orkestraya eşlik etti. Aynı yıl Kassel Delegasyonu onuruna verilen konsere solist olarak katıldı. 2001 yılında Kocaeli Sanayi Odası’nın düzenlediği bahar konserlerinde piyano resitali verdi. 2004 yılında Kocaeli Güzel Sanatlar Fakültesi’nin düzenlediği 1. Uluslararası Heykel Sempozyumu açılış konserine solist ve korrepetitör olarak katıldı. 2005 yılında Değirmendere Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliği ile düzenlenen bahar konserlerine korrepetitör olarak katıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuarı’nda görevine devam etmekte olan Öztürk, İzmit ve Sakarya Sanat Merkezlerinde eğitmen olarak görev yapmaktadır.

1981 doğumlu Ayşıl Güleroğlu orta öğrenimini İzmir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümüne kabul edildi. 12 yıllık öğretim tecrübesinde pek çok özel okulda yüzlerce öğrenciye müziği sevdiren ve müziği öğreten Güleroğlu, şu anda İzmit Sanat Merkezi ve Sakarya Sanat Merkez’inde piyano, şan ve solfej eğitmeni olarak görev yapıyor.

Gitar çalışmalarına 2005 yılında Ozan Akyatan ile başladı. 2007 yılında Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Klasik Gitar Bölümü’nü Müzik Bölümü birincisi olarak kazandı. Klasik gitar çalışmalarına Ozan Akyatan ile, form bilgisi ve eser analizi çalışmalarına da Evrim Demirel ve M. Ali Uzunselvi ile devam etti.

Katıldığı birçok öğrenci konserinin yanı sıra Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bünyesinde gerçekleştirilen Gitarın Büyüsü etkinliklerinde ve 19. Galata Şenliği’nde dinletiler sundu.

Costa Cotsiolis, Dale Kavanagh, Marco Tamayo, Erdem Sökmen, Can Erdoğan ve Hale Korucu’nun ustalık sınıflarına katıldı.

2012’de Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü Gitar Dalı’nda yüksek lisans yapmaya hak kazanan Bilgin, Sakarya Sanat Merkezi’nde eğitmen olarak görev yapmaktadır.

Müzik eğitimine 10 yaşında Piyano ve Şan dersleri ile başladı. 13 yaşında keman ile tanışan Yaşar, Türkiye’nin ilk ve en başarılı Güzel Sanatlar Lisesi olan Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi’nde keman eğitimine devam etti. Burada Piyano, Şan, Solfej gibi birçok eğitim aldı. Aralarında Murat Boz, Burak Kut gibi birçok ünlü isimlerinde mezun olduğu Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesinden onur belgesi ile mezun oldu.

2010 yılında Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde eğitimine devam eden Yaşar, Gonca Çeliker Bilget ile keman çalışmalarına devam etti. Okul hayatı boyunca birçok konsere imza atan Yaşar, France Nice konservatuarında Keman ve Piyano üzerine birçok eğitim, seminer ve workshopa katıldı. Benzer çalışmaları Monako, İtalya, Roma, Floransa gibi yerlerde de gerçekleştirdi. 2014 yılında Keman Ana Sanat Dalında eğitimini tamamladı.

Ünlü Keman Virtiözü Cihat Aşkın yönetimindeki C.A.K.A İstanbul’da keman eğitmenliği yaptı ve birçok konsere imza attı. İstanbul başta olmak üzere birçok orkestrada 1. Keman ve Solist olarak yer alan Yaşar, CRR, AKM, Kadıköy Süreyya Operası, Haliç Kongre Merkezi birçok seçkin konser salonunda konserler verdi.

2013 yılından itibaren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nda keman eğitmeni, İzmit ve Sakarya Sanat Merkezlerinde ise Piyano ve Keman eğitmeni olarak görev yapmaktadır.

1980 Niğde doğumlu Tuğrul Kaya, 1998 yılında Niğde Üniversitesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Müzik Öğretmenliği bölümüne kabul edildi. Alanında usta müzisyenlerden koro, klasik gitar, müzik teorisi gibi dersler alan Kaya, 2003 yılında Blaster adlı müzik grubu ile kendi bestelerini içeren Chaotic Noise adlı albümünü yayınladı. Şu anda yeni albüm çalışmalarına devam eden Kaya, İzmit Sanat Merkezi ve Sakarya Sanat Merkez’inde elektrogitar eğitmeniolarak görev yapıyor.

Kocaeli Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümü ve Kocaeli Üniversitesi Müzik Toplulukları Viyolonsel Ana Sanat Dalı mezunu olan Cumhur Koç, müzik eğitimine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Belediye Konservatuarı’nda ses eğitimi ve koro dersleri ile başladı. Güzel Sanatlar Lisesi’nde eğitim gördüğü yıllarda keman, viyolonsel, piyano, koro, solfej ve orkestra dersleri ile çalışmalarına devam etti. Lisans eğitimi aldığı yıllarda Kocaeli Şehir Tiyatroları Tiyatro Okulu’nda sahneye konan “Ziyaret” adlı oyunun müziklerini yaptı.

Kocaeli Uzunçiftlik Belediye Konservatuarı’nda Viyolonsel dersinin kurucu eğitmeni olan Koç, burada piyano ve solfej dersleri de verdi. Koç, Kocaeli Kartepe İlçesi Halk Eğitim Merkezi’nde de viyolonsel ve piyano derslerine girdi.

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Akademik Orkestrası Viyolonsel kadrosunda dört yıl görev alan, birçok orkestra ve koro konserlerinde fakülteyi temsilen Korist ve Çelist olarak görev alan Koç, İzmit Sanat Merkezi'nde ve Sakarya Sanat Merkezi'nde Popüler Sahne Sanatçılığı bölümünü kurmuştur. İzmit Sanat Merkezi ve Sakarya Sanat Merkezi'nde piyano, çello ve solfej eğitmeni olarak görev yapmaktadır.

Müzik eğitimine İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Flüt Bölümü’nde başlayan Eren Coşkuner, eğitimi boyunca Oda Müziği gruplarıyla Türkiye’de İstanbul Müzik Festivali, İ.Ü. Senfoni Orkestrası ile Almanya’da Bonn Beethoven Müzik Festivalleri başta olmak üzere pek çok önemli organizasyonda çaldı.

Konservatuar eğitimini tamamladıktan sonra Almanya’da Köln Müzik Akademisi’nde tanınmış flütistler Prof. Robert Winn ve Prof. Andre Sebald’den eğitim alan Coşkuner, uluslararası üne sahip flütistlerin seminerlerine katıldı.

Almanya ve Türkiye’de opera orkestraları, senfoni orkestraları ve oda müziği topluluklarıyla resital, solist, orkestra üyesi ve oda müziği olmak üzere pek çok konser veren Coşkuner, Türk Eğitim Vakfı tarafından iki yıl üst üste “Üstün Başarı Ödülü” ve Edirne’de düzenlenen Oda Müziği Yarışması’nda “Özel Ödül” almaya hak kazandı.

Halen İ.Ü. Devlet Konservatuarı’nda Yüksek Lisans eğitimini sürdüren Coşkuner, İzmit Sanat Merkezi'nde Yan Flüt ve Solfej eğitmeni olarak görev yapmaktadır.

Müzik eğitimine 9 yaşında konservatuvarı kazanarak başladı ve piyano ana sanat dalı üzerine okudu. 2009 yılında Kocaeli Güzel Sanatlar Lisesini 3.lük ile kazanarak piyanonun yanı sıra viyolonsel eğitimine de başladı. Güzel Sanatlar eğitimine devam ederken aynı zamanda Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Lise bölümü Viyolonsel Ana sanat dalı sınavını birincilikle kazandı. Gülsin Onay'ın jüride yer aldığı Gaziantep 1.Piano Yarışmasında derece aldı.

Oda müziği gruplarında yer aldı. Başta Kocaeli Üniversitesi Akademik Orkestrası olmakla beraber birçok orkestrada şef çellist olarak görev almaktadır.

2013 yılında Lisans düzeyi olarak Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Viyolonsel (Çello) Ana sanat dalı bölümünü kazandı ve eğitimine burada devam etmektedir.

Orçun Orçunsel şefliğindeki OrkestraSion, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası gibi orkestralarda yer alan Çağlayan Çetin ile viyolonsel eğitimine devam etmektedir.

Eğitiminin yanı sıra Kocaeli Valiliği Çocuk Korosu'nda piyano eşlikçiliği ve İzmit ve Sakarya Sanat Merkezlerinde eğitmenlik yapmaktadır.

Bilge Elif Kendik ilk öğrenimini Adana’da Mimar Kemal İlkokulu’nda tamamladı. İlkokuldan sonra “Çukurova Üniversitesi Adana Devlet Konservatuvarı”nı “Piyano Ana Sanat Dalı”nda okumaya hak kazandı ve üniversite eğitimi dahil bu bölümde öğrenim gördü. “Piyano Ana Sanat Dalı”nın yanı sıra “Eşlikçilik Bölümü”nü de kazanıp çift ana dal programı okumaya başladı. Lisans II. sınıfında öğretmenlerinin eğitmenlik yeteneğini fark etmeleri ile 17 yaşında iken 12 öğrenciye eşlikçilik yapmaya başladı. “Çukurova Üniversitesi Adana Devlet Konservatuvarı”ndan piyano bölüm ikincisi, eşlikçilik bölümü birincisi ve genel olarak okul üçüncüsü olarak mezun oldu.

Birçok kentte dinletiler verip başarı belgesi aldı. 2002 yılında kaval sanatçısı Şahin Doğan ile birlikte Bulgar halk ezgilerinden oluşan piyano–kaval resitali vererek “Türkiye’de İlk Çalınışı”nı gerçekleştirdi. Büyük ilgi gören bu parçaların piyano için düzenlemelerini yaptı.

Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümü’nün açtığı kadro sınavını kazanarak 2001 yılında bu okulda öğretim görevlisi oldu. Kendik, Sakarya Sanat Merkezi’nde eğitmen olarak görev yapmaktadır.

Daha geniş bilgi için: www.muziklopedi.org/?/Page/Kendik

Müzik eğitimine, Kocaeli Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümünde (Keman-Piyano) başladı. Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Anabilim Dalı Bölümünde okumaya hak kazandı. “Ses Fiziği, Müzikte Keman Fiziği ve Nota Frekansları” başlıklı bitirme tezini vererek KOÜ Devlet Konservatuvarının o sene ilk ve tek mezunu oldu. Yüksek Lisansını 2012 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda dereceyle yapmaya hak kazandı ve halen devam etmektedir.

Mimar Sinan Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü’nden Pedagojik Formasyon Sertifikası aldı. Orff Eğitimi Sertifikası da alan Melda İbrişim Koman, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Piyanist Gülsin Onay’ın Workshop’ına katıldı. KOÜ Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen Necil Kazım Akses Sempozyumu ve daha birçok benzeri seminer ve sempozyuma da katılmıştır.

Türkiye’nin birçok şehrinde solo ve koro eşliğinde keman konserleri verdi. Ayrıca özel olarak solfej, keman ve piyano dersleri verdi. Birçok konservatuvar ve güzel sanatlar lisesine dereceyle giren öğrenciler hazırladı.

Kocaeli Özel Seymen Koleji, Do Re Müzik Evi ve Kocaeli Hayrettin Gürsoy Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi’nde Piyano, Keman ve Orkestra eğitmenliği yapan Melda İbrişim Koman, İzmit ve Sakarya Sanat Merkezlerinde eğitim vermektedir.

Kocaeli Belediye Konservatuarı Piyano Bölümü mezunu olan Aytaç Mert Ütebay, Cumhuriyet Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nde Flüt ve Piyano eğitimi aldı. Birçok eğitim kurumunda konser, flüt orkestrası, koro şefliği, solist ve müzik yarışmalarında jüri üyeliği yaptı. İzmit Sanat Merkezi ve Sakarya Sanat Merkez’inde Piyano ve Yan Flüt eğitmeni olarak görev yapıyor.

1976 yılında Konya’da doğdu. İlkokul eğitimini Ankara’da, ortaokul eğitimini Kocaeli’de Lise eğitimini ise İstanbul’da tamamladı. 1994 yılında Ege Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na girdi. Özbek piyanist ve kompozitör Nuri Mahmut’un öğrencisi olarak piyano eğitimi aldı ve Nuri Mahmut ile birlikte okul içi ve okul dışı birçok piyano dinletilerinde çalma şansı yakaladı. 1999 yılında müzik eğitimini tamamladı ve müzik öğretmeni olarak Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde göreve başladı. Konservatuar yıllarından itibaren beraber sahne aldığı “Anadolu Ekspresi” adlı grubuyla 2000 ve 2002 yıllarında iki adet ulusal albüm çıkardı. Bu iki albümün aranjelerini ve klavye çalgılamalarını yaptı. Konservatuar yıllarından itibaren birçok usta sanatçıyla da sahne çalışmaları ve konserler gerçekleştirdi. 2006-2015 yılları arasında, yani Türkan Dereli İlköğretim Okulu’nun kuruluşundan itibaren 9 yıl boyunca piyano ve gitar eğitimi programını gerçekleştirdi. Bu esnada 7-14 yaş arası 300’e yakın öğrenciyle çalışma olanağı buldu. 2013-2015 yılları arasında Doğa Koleji’nde piyano eğitimi verdi. 2008 yılından bu yana Tüpraş Çocuk Korosu’nda piyano eşlik ve koro şefliği ve 2013 yılından bu yana da Tüpraş Rengarenk Korosu’nda piyano eşlik görevlerini sürdürmekte... Murat Kiremitçi halen Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak müzik öğretmenliği görevini sürdürmektedir. Ayrıca koro, piyano ve gitar eğitmenliği yapmaktadır.

Berk Yayman İzmit’te doğdu. İlköğrenimini İzmit'te, lise öğrenimini ise Çanakkale’de tamamladı. Müzik yaşantısına 1999 yılı depreminde ağabeyini kaybettikten sonra başladı. Liseden Fen-Matematik Bölümü’nü bitirerek mezun olan Berk Yayman, 2002 yılı Eylül ayında Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ni kazandı. Çalışma hayatına 16 yaşlarındayken müzik yaparak başlayan Yayman, uzun bir süre eğitimiyle çalışma hayatını bir arada sürdürdü. Birçok sahne çalışmalarının yanı sıra halk konserleri verdi. Daha sonra üniversitede şan bölümünü seçti ve şan öğretmeni Demet Pakyüz’den 4 sene Şan Eğitimi aldı. Popüler müzik üzerinde birçok beste sahibi olmasına rağmen bu çalışmaları gün ışığına çıkarma yolunu seçmedi. 2004 yılında, kendisinin konu alındığı “Karanlığı Bölen Islık” adlı belgesel filmi çekildi ve bu film televizyonda yayınlandı. Kocaeli yerel kanalı Tv 41’de Bayram Özel programını sundu ve Yaşama Dair adlı televizyon programında sahne aldı. Bu zaman zarfı içerisinde birçok gitar, şan, piyano, keman ve saksafon öğrencisi oldu. Prof. Dr. M. Safa Yeprem’in Kocaeli Üniversitesi’nde Bölüm Başkanı olmasını büyük bir lütuf gören Yayman, tez ödevini “Pop Gitar Metodu” olarak sundu. Çalışma hayatından dolayı öğrenimine aralar veren Yayman, Kocaeli Üniversitesi GSF Müzik Bölümü mezunudur. Kendisi, halen Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans yapıyor.