TİYATRO

İZMİT SANAT MERKEZİ

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan mezun olan Fatih Sevdi, 2001 yılında Anadolu Üniversitesi’nin profesyonel topluluğu olan Tiyatro Anadolu’da hem oyuncu hem de Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2004’te bu topluluktan ayrılarak, davet edildiği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın oyuncu kadrosuna katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Şehir Tiyatroları, Gençlik Günleri’nde “Balkon” adlı oyunla profesyonel yaşamına başlayan sanatçı, Tiyatro Anadolu’da “Keşanlı Ali Destanı”, “Bay Biedermann ve Kundakçılar”, “Fırtına” ve “Zamazingo” adlı oyunlarda performans sergiledi. Kanada’da Les Fêtes théâtrales du Suroît Quebec’te “Neden..!” oyununda görev alan Sevdi, Semaver Kumpanya ile Almanya’da Shakespeare’in “On İkinci Gece” adlı eserinde oynadı. Hollanda Tiyatro Festivali’nde “Kim Korkar Hain Kurttan” adlı oyunda Yönetmen Yardımcılığı yapan oyuncu, 2006’da Tayfun Pirselimoğlu’nun yönettiği “Rıza” filminde rol aldı.

Fatih Sevdi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Şehir Tiyatroları’nda “Godot’yu Beklerken”, “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz”, “Sınır” adlı oyunların yanı sıra Çocuk Oyunu “Ormanda Şenlik Var”da görev aldı. Halen sergilenen “Ayrılık” oyunu ile İsmet Küntay Tiyatro Ödüllerinde “Özendirme Ödülü” alan Sevdi, İzmit ve Sakarya Sanat Merkezlerinde eğitmen olarak görev yapmaktadır.

Tiyatro eğitimine İzmit Sanat Merkezi’nde başlayan Barlas Kartal, İSM’de Street Jazz eğitimi de aldı. Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünde eğitimine devam eden Kartal, Nazım Uğur Özüaydın’ın “Oyunculuk Teorileri Üzerine Yaklaşımlar” ve “Metot Oyunculuğu” atölye çalışmalarına katıldı.

Birçok tiyatro festivalinde görev alan Kartal, Othello, Glengarry Glen Ross, Martı, Ada, Bir Şehnaz Oyun, Yedi Kocalı Hürmüz, Umut, Küçük Kahramanlar ve Miyavlara Cıs adlı oyunlarda rol aldı.